ACI Rallye večerní Prahou zná vítěze

Tisková zpráva, Praha, 26.9.2016


O uplynulém víkendu projela hlavním městem ACI Rallye večerní Prahou. Již 53. ročník soutěže zaměřené na bezpečnost a řidičské dovednosti absolvovalo téměř 60 posádek rozdělených do několika kategorií. Nechyběly ani historické vozy nebo elektromobily.

Letošní ročník soutěže se jel jako memoriál Petra Dvořáka, legendy Autoklubu Bílá Labuť, který nás v květnu opustil bohužel navždy po marném boji s těžkou nemocí. V roce 1961 stál u zrodu Autokubu Bílá labuť, byl úspěšným pilotem nadupaného Trabantu v automobilových soutěžích. Dlouhá léta stál na startu Rallye večerní Prahou s praporkem startéra a současně se obětavě věnoval spolupráci při dalších aktivitách klubu. Čest jeho památce.

V sobotu 24.9. byl odstartován již 53. ročník ACI Rallye večerní Prahou, který pořádá Autoklub Bílá Labuť spolu s organizátorem akce Promotýmem Praha. Nad letošním ročníkem převzal záštitu 1. viceprezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček, náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek a starosta Městské části Praha 7 Jan Čižinský. Samotný start soutěže byl situován do prostor holešovického Výstaviště, kde také probíhaly dovednostní disciplíny a bohatý doprovodný program zaměřený na rodiče s dětmi a samozřejmě bezpečnost silničního provozu. Nechyběl například motocyklový trenažér, cyklotrenažér, automobilový trenažér, Xbox nebo třeba alkobrýle, díky nimž si návštěvníci mohli vyzkoušet, jak se mění vnímání prostoru po požití určitého množství alkoholu. Zástupce Střední průmyslové školy dopravní návštěvníky podrobně seznámil s funkcí airbagů i následky nehod. Zkrátka po celý den bylo na co koukat.

Krátce po poledni se z Výstaviště začaly rozjíždět do pražských ulic soutěžní vozy nejrůznějšího věku. Startovní pole čítalo řadu současných i starších aut, elektromobily i skutečné automobilové dědečky. Mezi historickými vozy byla nakonec nejúspěšnější posádka Tomáš Májský – Marek Přástka s automobilem Trabant 601. Kategorie elektromobilů se stala kořistí posádky Lukáš Jeřábek – Valery Martyuk s Nissanem Leaf.

Mezi ženami si nejlépe vedla posádka Vilma Havlínová – Veronika Havlínová ve voze Fiat Seicento. Mezi muži dosáhla na vítězství dvojice Martin Lev – Simona Zápotočná s automobilem Volkswagen Tiguan. Této posádce patří také celkové prvenství.

53. ročník dovednostně-orientační soutěže se skvěle vydařil a ACI Rallye večerní Prahou ukázala, že i když v ní nejde o nervy drásající souboje s časem, může být výbornou zábavou a přispět ke zlepšení řidičských dovedností.

Velký dík patří partnerům akce, bez kterých by se jen těžko mohla uskutečnit. Hlavním partnerem letošního ročníku se stala společnost ACI, zabývající se především prodejem a distribucí karosářských dílů pro osobní automobily. K dalším partnerům patřila Alfavaria Tools, Al-Namura stojící za energetickými nápoji Big Shock!, prodejce motocyklů AJP, Chrysler club, ProTec, autolaky Spies Hecker. Střední průmyslová škola dopravní a Royal Trust Media. Mediálními partnery byl AutoEXPERT, Autoperiskop, Autoweb, MotorMIX.cz, časopisy Autoservis, Autobazar, Oldtimer, Motorsport-Ing., Motorvize, Racing Life a Škodahome.cz.

webdnes.cz
©2013